Brugerudvalget


I brugerudvalget sidder repræsentanter for de forskellige brugerklubber og foreninger forankret ved Brabrand rostadion. Brugerudvalget holder møde ca. 1 gang i måneden hvor den daglige drift effektueres og beslutninger omkring Rostadion og baneanlægget tages.

Sammensætning af brugerudvalget ved Brabrand rostadion

TilknytningNavnKontakt
Formand for Brugerudvalget siden d. 2. februar 2011
Repræsentant for Roklubben ARA
Morten Krogh Nielsenmorten@havrebakken.dk
20210198
Valgt kassererJeppe Meinertjeppemm@stofanet.dk
21865264
Repræsentant for Aarhus Roklub (AR)James Dodddodd.james@yahoo.com
Repræsentant for Aarhus Studenter Roklub (ASR)Nikolaj Jes Petersenkaproningschef@asr.dk
21512523
Repræsentant for Marselisborg Kajakklub (MKC)Helge Hallmannhelge@hallmann.dk
21286578
Repræsentant for Kajakklubben SkjoldJakob Færchjakob@faerch-net.dk
61335440
Repræsentant for Kajakklubben VikingBjarne Møllerbjarne48moeller@gmail.com
53631493
Repræsentant for SERO, seniorafdelingen ved Roklubben ARASøren Damgsdam@stofanet.dk
60305466
Repræsentant for Kraftcenter Aarhus (KCA)Niels Iversenn.c.iversen@stofanet.dk
29828120
Repræsentant for Aarhus Open Regatta (AOR)Simon Kvindalsimon@kvindal.dk
24916577

Øvrige tilknyttede klubber

TilknytningNavnKontakt
Egå RosportClaus Iversenkajakchef@egaarosport.dk
Aarhus Å KajakKlaus Thomsenklaus040466@gmail.com
GoPaddleClaus Pape
VacantRisskov Roklubformand@risskovroklub.dk
VacantAarhus Kano og Kajak Klub (AKKK)bestyrelse@aarhuskanokajak.dk
VacantSolbjerg Søsport